Medialle

GTK:n viestintä auttaa median edustajia löytämään oikean tiedon ja asiantuntijat.

 

 

GTK:n ajankohtaisista asioista kerromme uutisissa, blogeissa ja teema-artikkeleissa, jotka löydät Ajankohtaista-osiosta.

Aineistoja

Kaivos- ja esiintymäkartat 

Geologian tutkimuskeskuksen logo

Ota yhteyttä

GTK:n viestinnän tavoitat sähköpostiosoitteesta viestinta@gtk.fi

Mediayhteydenotot: 14.7.21 asti Kati Kiviniemi ja 15.–30.7. välisenä aikana Sanna Tuominen

Lotta Knuutinen, viestintäjohtaja
Puh. 029 503 2131
lotta.knuutinen@gtk.fi

Kati Kiviniemi, viestintäpäällikkö
Ulkoisen viestinnän kehitys ja toteutus, mediaviestintä, sosiaalinen media
Puh. 029 503 0077
kati.kiviniemi@gtk.fi

Sanna Tuominen, viestintäasiantuntija
Ajankohtaisviestintä, GTK:n tapahtumat ja webinaarit, uutiskirjeet
Puh. 029 503 0122
sanna.tuominen@gtk.fi

Outi Nuotio, digitaalisen markkinoinnin päällikkö
Digitaalisen markkinoinnin kehitys, brändi, työnantajakuva
outi.nuotio@gtk.fi

Pauli Vartia, viestintäasiantuntija
Verkkopalvelut, saavutettavuus, tietosuoja
pauli.vartia@gtk.fi

Elina Heininen, viestintäasiantuntija
GTK 2.0 muutosohjelman viestintä
elina.heininen@gtk.fi

Päivi Kuikka-Niemi, viestintäsuunnittelija
Tieteellinen julkaisutuotanto, tiedeblogit
paivi.kuikka-niemi@gtk.fi

Taina Järvinen, viestintäsuunnittelija (vuorotteluvapaalla 17.5.–24.8.2021)
Visuaalinen ilme, viestinnän kuvapankki
taina.jarvinen@gtk.fi

Henna Kukko, viestintäassistentti (24.8.2021 asti)
henna.kukko@gtk.fi​